Mamak Neşeli Arılar Anaokulu

Mamak Neşeli Arılar Anaokulumuz çok yakında hizmetinize girecektir.

Neşeli Arılar Anaokulu olarak önceliğimiz çocuklarımızın kaliteli eğitim almalarını sağlamaktır. Bu amaçla yola çıktık ve araştırmalarımız sonucunda Kazım Orbay Mahallesi potansiyel ihtiyaçlarını karşılayabilecek kalitede yeterli anaokulu olmadığını farkettik.

Anaokulumuzu hazırlarken dikkat ettiğimiz husus çocuklarımız için en iyi olanı seçmek ve onlara kaliteli bir eğitim ortamı oluşturmaktı. Bunu başardığımızı düşünüyoruz. Çünkü şu haliyle bile elit kategoride yer alan bir anaokulu inşa ettik.

Eğitim ve öğretim anlamında standartların üzerine çıktık. Herkesin yaptığını değil, farklı olmayı nasıl sağlayabiliriz diye düşündük. Bir eğitim ortamının kaliteli olabilmesi için Toplam Kalite Yönetimi desteği aldık. Tüm çalışmalarımızda bize rehber oldu. Eğitim ortamının dekorasyonu ve görselliği üzerine çalıştık. Çocuklarımızın kendilerini rahat hissedebilecekleri ve aynı zamanda eğlenebilecekleri, uyum problemlerini en aza indirgeyen bir ortam oluşturduk. Bu durum ailenin içindeki endişeleri ortadan kaldıracak ve çocuğun adaptasyon sürecini artıracak.

Velilerimizin bizi tercih etmeleri için çok sebebimiz var. Bunların en başında ise kaliteli eğitim kadromuz gelmektedir. 28 yıllık tecrübe ile yolumuza devam ediyoruz. Personelimizi seçerken özenle hareket ettik. Tüm eğitim kadromuz üniversite mezunu ve kendi alanlarında en iyileri. En iyilerini seçtik çünkü eğitimin şakaya gelir bir yanı yoktur.

sınıflarımızı oluştururken yine aynı kalite olgusunu düşünerek hareket ettik. Eğitim ortamının gereklilikleri ne ise aynısını uyguladık. Çocuklarımızın gelişim alanlarını düşünerek ortamı hazırladık. Bilinenin aksine kolay olanı değil zor olanı seçtik, kendine özgün bir tasarım ortaya çıkardık.

Eğitim anlayışımızda herkesin yaptığı gibi franchise almayı düşünmedik. Montessori ,waldorf , scamper vb. eğitim uygulamalarıyla kendimizi sınırlandırmadık. Çoklu Zeka Kuramını destekleyici bir model belirledik. Çocuklarımızın 8 farklı alanda gelişimini maksimum düzeye çekmeyi planladık.

Psikolojik Destek uygulamalarımızı planladık. Sınıf içinde çocuklarımızın gelişimlerinin gözlenmesi, eksik olan yanların tespit edilmesi ve bu alanların giderilmesini sağlayacak adımlar attık. Ailelerimize yönelik eğitim ve seminer programlarının alt yapısını hazırladık.

Yine bilinen yöntemlerin aksine yemek listemizi uzman diyetisyen kontrolünde hazırlamayı uygun gördük. Basit düşündük ince eledik sık dokuduk. Olması gerekenleri profesyonel olarak sunmaya karar verdik. Tüm bunları yaparken aklımızda tek bir nokta bulunmakta. Çocuklarımız. Onlar bizim geleceğimiz ve onları geleceğe hazırlarken en iyi eğitimi almalarını sağlamak birincil amacımızdır.

Mamak Neşeli Arılar anaokulu olarak okulumuzun bölgemize halkımıza hayırlı olmasını dileriz. Soru ve önerileriniz için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Sizlerin düşüncesi bizler için çok önemli.

Mamak Neşeli Arılar Anaokulu 2016